ESENSA Др. Плант пудра за стапала 100 г

ESENSA Др. Плант пудра за стапала 100 г
312,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
013738C
favorite_border

Опис на производот

Комбинацијата на состојки присутни во Dr Plant пудрата за стапала го прави истиот мошне ефикасен. Борната и салицилна киселина дејствуваат антисептично, бензоевата киселина има јако антигабично дејство, цинкот и талкот дејствуваат адстригентно, додека ментолот и етерското масло од еукалиптус даваат пријатно чувство на разладување и свежина.

Се препорачува:

  • Кај габични инфекции на стапалата
  • Против непријатен мирис на стапалата
  • Против прекумерно потење на стапалата

Пакување: 100 г

Содржина

Состав: салицилна киселина, борна киселина, тимијан, ментол, еукалиптус, бензоева киселинa, талк, цинк оксид.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се