ESENSA Имунобета бета-глукан сируп, 200 мл

ESENSA Имунобета бета-глукан сируп, 200 мл
714,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
041085C
favorite_border

Опис на производот

Imunoβeta β-glukan сирупот во својот состав содржи бета-Д-глукан изолиран од печурката буковка (Pleurotus ostreatus) и витамин Ц.

Оваа комбинација на состојки придонесува во подобрување на имунолошкиот одговор и одбранбената реакција од вируси, бактерии, габички и сите останати микроорганизми и токсини кои претставуваат закана врз здравјето на организмот.

Едноставното дозирање и добриот вкус овозможуваат примена на Imunoβeta β-glukan сирупот и кај деца од 3 години. За деца од 1-3 години потребна е консултација со лекар.

Се препорачува кај:

  • Состојба на ослабен имунитет
  • Вирусни и бактериски инфекции
  • Зголемен стрес, замор и исцрпеност

Пакување: 200 мл

Содржина

Состав:

Активна супстанца 1 мл сируп просечно содржи:
Бета Д глукан изолиран од буковка 29 мг
Витамин Ц 10 мг
Цинк 0.75 мг

Останати состојки: пречистена вода, кристална фруктоза, хумектант - глицерол, арома на јагода, згуснувач - ксантан гума, конзерванс - натриум бензоат.

Дозирање: за деца над 3 години и возрасни се препорачува земање на 1 мл сируп на 5 кг телесна тежина, еднаш дневно, во траење од 2 до 4 недели.

Imunoβeta β-glukan сирупот е погоден за дијабетичари и вегетаријанци, не содржи глутен.

Бременост и доење: пред употреба советувајте се со вашиот лекар, иако не постојат студии кои ја ограничуваат употребата на овој производ.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се