ESI Биоколагеникс, 60 таблети

ESI Bio Collagenix 60 ovalette kolageniks kolagen ubavina
ESI Биоколагеникс, 60 таблети
770,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Атрибути
Шифра
051255C
favorite_border

Опис на производот

Додаток базиран на високо прочистен тип I и III хидролизиран морски колаген, хијалуронска киселина, ресвератрол, витамин Ц, бакар и цинк. Колагенот заедно со хијалуронската киселина помага во одржување на еластичноста и цврстината на кожата. Biocollagenix е индициран за сите луѓе кои сакаат да се грижат за својата кожа и додатоците на кожата (коса и нокти), со стимулирачко дејство кое доаѓа од внатрешноста на телото. Идеален во случај на прекумерно изложување на сонце, за луѓе кои работат во затворени простории и во климатизирани простории кои ја дехидрираат кожата и за луѓе кои не следат правилна исхрана.

  • Колаген: најзастапен протеин кај 'рбетниците. Неговите влакна се силни и нерастворливи и се главните компоненти на сврзните ткива како што се коските, забите, 'рскавицата, тетивите, кожата и ѕидовите на крвните садови способни да издржат механички стрес.
  • Хијалуронска киселина: полимер природно присутен во дермисот. Припаѓа на класата на супстанции наречени гликозаминогликани (GAGs), кои се состојат од две идентични дисахаридни единици кои се повторуваат и создаваат многу долг ланец. Дава оптимална хидратација, правилен еластичен одговор и механичка поддршка. Со возраста, неговата концентрација во дермисот има тенденција да се намалува, а кожата дехидрира и старее.
  • Ресвератрол: моќен антиоксиданс. Се добива со ферментација на Saccharomyces cerevisiae, ферментиран шеќер добиен од пченкарен скроб и произведува чист ресвератрол.
  • Витамин Ц: придонесува за одржување на нормална кожа и нормално формирање на колаген.
  • Цинк: Придонесува за формирање на колаген за функцијата на кожата.
  • Бакар: придонесува за одржување на нормалното сврзно ткиво и заедно со витаминот Ц и цинкот има антиоксидантно дејство.

Пакување: 60 таблети

Содржина

Состав: две таблети содржат:

Хидролизиран колаген тип I и III (од риби) 800 мг
Хијалуронска киселина 150 мг
Ресвератрол 50 мг
Витамин Ц 30 мг
Цинк 1.5 мг
Бакар 0.5 мг

 

Употреба: се препорачуваат две таблети дневно, по оброк.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се