ESI Propolaid Прополбеби сируп, 180 мл

ESI Propolaid Прополбеби сируп, 180 мл
346,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
003137C
favorite_border

Опис на производот

Диететски додаток врз база на прополис со ехинацеа, хеликризиум, ацерола (природен извор на витамин Ц) и мед, состојки кои се познати и ценети.

Ароматизирано со јагода, без алкохол и додадени шеќери, за да им помогне и на најмалите.

Пакување: 180 мл

Содржина

Состав: мед (10 г - 5.56%), сув екстракт стандардизиран на прополис 12% флавоноиди, од кои флавоноиди (0.17%), ацерола екстракт (во 1 мл - 0.56%), екстракт од ехинацеа (во 1 мл - 0.56%), екстракт од хеликризиум (во 1 мл - 0.56%), засладувач - малтитол сируп, вкус на јагода.

Употреба

  • За деца под 8 години: 2-3 лажички дневно
  • За деца над 8 години: 2 или повеќе лажици дневно

Производот може да се користи чист или да се додаде во вода или овошен сок. Пред употреба да се протресе.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се