EUCERIN DEO Спреј-пумпа за исклучително интензивно потење, 30 мл

EUCERIN DEO Спреј-пумпа за исклучително интензивно потење, 30 мл
620,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
019448C
favorite_border

Опис на производот

  • Eucerin Спреј-пумпа за исклучително интензивно потење 72 часа, (хиперхидроза)
  • За намалување на интензивно прекумерно потење, во медицината познато како хиперхидроза                                                         
  • Содржи алуминиум хлорид и алуминиум хлорхидрат, коишто долготрајно го намалуваат потењето и миризбата
  • Не содржи алкохол                                      
  • Обезбедува трајна, 72-часовна заштита, за суви и свежи пазуви

Пакување: 30 мл

Содржина

Составвода, алуминиум хлорoхидрат, алуминиум хлорид, мирис.

Употреба: Првите три дена нанесувајте секоја вечер,на чиста, сува и здрава кожа на пазувите, а потоа секоја втора вечер или кога е неопходно.

Честотата на неопходната употреба ќе се намалува. Во случај на иритација на кожата, пролонгирајте го периодот меѓу нанесување на антиперспирантот против исклучително интензивно потење. Ако иритацијата продолжи подолг период, неопходно е да прекинете да го користите.

Избегнувајте контакт со очите. Почекајте да се апсорбира пред да се облечете, за да избегнете дамки на облеката.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се