EUCERIN Гел за интимна нега, 250 мл

Eucerin Intima Protect, gel za intimna higiena
EUCERIN Гел за интимна нега, 250 мл
621,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
012537C
favorite_border

Опис на производот

Кожата во интимната регија е особено чувствителна и ако се наруши нејзината природна бариера, таа може да стане подложна на воспаление, дискомфорт, па дури и инфекции. Затоа таа има потреба од мек и нежен производ за измивање.

Измивачкиот гел за интимна нега на Eucerin има pH 4.5 како и нежен комплекс на природни хидратантни фактори. Формулата ја содржи и природната состојка за кожата, млечна киселина, која  ја поддржува природната вагинална микрофлора и ја смирува иритацијата.

Пријатен и удобен производ за секојдневно измивање на интимната регија.

Пакување: 250 мл.

Содржина

Состав: Aqua, Sodium Cocoamphoacetate, Sodium Myreth Sulfate, Lauryl Glucoside, Lactic Acid, Sodium Chloride, Bisabolol, Panthenol, PEG-40 Hydrogenated Castor Oil, PEG-200 Hydrogenated Glyceryl Palmate, Polyquaternium-10, Pantolactone, Citric Acid, Sodium Benzoate, Parfum.

Употреба: Измивачкиот гел за интимна нега може да се користи при туширање или капење. Благодарение на нежните состојки,  погоден e за секојдневна употреба.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се