EUCERIN UreaRepair Plus 5% Парфимирана пена за капење, 200 мл

EUCERIN UreaRepair Plus 5% Парфимирана пена за капење, 200 мл
847,00 ден.
423,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
050143C
Online only
Акција само online, поради краток рок! Рокот на траење е до 30.07.2024
favorite_border

Опис на производот

  • За сува и за груба кожа
  • За нежно измивање на телото
  • Со смирувачки мирис

Иновацијата: Уникатниот комплекс од состојки во Eucerin® UreaRepar PLUS Парфимираната пена за туширање е со смирувачки мирис, ја прави кожата мека и овозможува нежно измивање без иритации за време на употребата.

Резултат: Кожата е заштитена од дополнително исушување при туширање.

  • Дејствува смирувачки и дава чувство на свежина после туширање
  • Кожата ја чувствуваме мека и мазна
  • Мирисот е специјално разработен за сува кожа и не ги содржи вообичаените алергени состојки

Дерматолошките иследувања докажуваат: Многу добра ефикасност и подносливост при сува кожа, дури и при кожа со псоријаза или ксероза. Дерматолошките иследувања докажуваат дека парфимираната формула не ја иритира кожата и не предизвикува црвенило. Погоден е за миење на кожа со диабетес, зрела кожа, како и за основна хигиена како дополнување на основната терапија.

Пакување: 200 мл

Содржина

Состав: вода, децил глукозид, натриум кокоамфоацетат, млечна киселина, уреа, глицерин, аланин, аргинин ХЦЛ, карнитин, глицин, натриум хлорид, натриум лактат, натриум ПЦА, натриум бензоат, мирис.

Употреба: Ставете од пената на дланките, па нанесете на мокра кожа на лицето и телото. Исплакнете темелно.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се