EUROVITA Имуно АХЦЦ 500 мг, 10 капсули

EUROVITA Имуно АХЦЦ 500 мг, 10 капсули
2.291,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
017044C
favorite_border

Опис на производот

ImmunoAHCC го зајакнува имунитетот по сосема природен пат, исклучително силниот имунолошки одговор го остварува за рекордно кратко време (2-4 часа) и трае пролонгирано. 
Комбинираната употреба на ImmunoAHCC со хемотерапевтици, обезбедува поголема ефикасност на самата хемотерапија и радиотерапија (за 30%) во уништување на примарниот тумор и присутните метастази. 

  • ImmunoAHCC е ефикасен кај сите видови малигни болести
  • ImmunoAHCC ги намалува, ублажува и елиминира пропратните ефекти од хемотерапијата
  • ImmunoAHCC помага во намалувањето на големината и успорување на растот на туморите
  • ImmunoAHCC помага во продолжување на периоди на ремисија на болеста 

Пакување: 10 капсули

Содржина

Состав: 100% чист AHCC.

Дозирање: 2-6 капсули дневно пред оброк.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се