FLEURANCE Мицеларна вода, 200 мл

Fleurance Nature Cleansing Micellar Water 200ml micelarna voda
FLEURANCE Мицеларна вода, 200 мл
497,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
034624C
favorite_border

Опис на производот

FLEURANCE NATURE Cleansing micellar water

  • Мицеларна вода за чистење со цветна вода од синчец
  • За чувствителна кожа
  • Органска козметика
  • Не содржи парабен, феноксиетанол, силикон, фталати
  • Веган формула

Екстремно нежна, оваа свежа и лесна мицеларна вода ефикасно ги отстранува сите траги од шминка и ја враќа природната рамнотежа на кожата благодарение на формулата без сапун.

Мицеларната вода лесно ги отстранува маснотиите, нечистотиите и трагите од загадување од лицето, очите и усните. Освен тоа, збогатена со цветна вода од синчец и алое вера, исто така ги освежува уморните очи и го спречува непријатното чувство на пецкање по чистењето.

Пакување: 200 мл

Содржина

Состав: вода, глицерин, полиглицерил 4-капрат, цветна вода од синчец*, сок во прав од лист од алое вера*, парфем, натриум бензоат, бензил алкохол, лимонска киселина, лимонен, линалол, цитронелол.

  • 98% од вкупните состојки се од природно потекло
  • 99% од вкупните растителни состојки се од органско производство
  • 10% од вкупните состојки се од органско производство

Употреба: со памучна вата нанесете наутро и навечер на целото лице, нема потреба од плакнење. После првото отварање да се користи до 12 месеци.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се