FLEURANCE Ревитализирачки дневен крем со матичен млеч, 50 мл

FLEURANCE Ревитализирачки дневен крем со матичен млеч, 50 мл
750,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
028336C
favorite_border

Во моментов услугата за достава е достапна само во град Скопје

Опис на производот

Дневен ревитализирачки крем со матичен млеч наменет за сува кожа 

  • Органска козметика
  • Не содржи парабен, феноксиетанол, силикон, фталати

Овој дневен крем со матичен млеч, состојка со ревитализирачки својства и заштитен антиоксиданден комплекс од гоџи бери, темјанушка и морски зрнастец, го спречува стареењето и истовремено ја хидрира и израмнува површината на кожата. Екстрактот од пупка од бука ја спречува појавата на брчки. Со својата богата текстура и благ мирис, овој дневен крем ја прави вашата кожа убава, еластична и мазна.

Пакување: 50 мл

Содржина

  • 98% од вкупните состојки се од природно потекло
  • 99% од вкупните растителни состојки се од органско производство
  • 65% од вкупните состојки се од органско производство

Употреба: нанесете нежно на целото лице и вратот.                  

После првото отварање да се користи до 6 месеци.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се