FREZYDERM Baby Купка за бебиња, 300 мл

FREZYDERM Baby Купка за бебиња, 300 мл
409,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
036523C
favorite_border

Во моментов услугата за достава е достапна само во град Скопје

Опис на производот

Купка со камилица, пченични протеини и бадемово масло

  • Дерматолошки и офтамолошки тестирано
  • Наменето за чувствителна бебешка кожа

Купка со благи сурфактанти, камилица, пченични протеини и бадемово масло за секојдневно капење и за нега на кожа иритирана од пелени.

Пакување: 300 мл

Содржина

Состав: вода, натриум лаурет сулфат, натриум лаурет-8 сулфат, ПЕГ-60 глицериди од бадем, ПЕГ-120 метил гликоза диолеат, кока-мидопропил бетаин, динатриум лаурет сулфосуцинат, пропилен гликол, натриум лауроил саркосинат, магнезиум лаурет сулфат, магнезиум лаурет-8 сулфат, натриум олет сулфат, поликватерниум 7, камилица, хидролизирани пченични протеини, хидролизиран пченичен скроб, магнезиум олет сулфат, ПЕГ 40 хидрогенизирано масло од рицинус, ППГ 26 бутет 26, динатриум ЕДТА, триетаноламин, безнил алкохол, метил парабен, пропил парабен, парфем, амил цинамал, цинамил алкохол, цитронелол, кумарин, гераниол, линалол.

Употреба: За надворешна употреба.
Не предизвикува иритација на очите и кожата.
После првото отварање да се користи до 12 месеци.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се