FREZYDERM Baby Периорален крем против иритации во пределот на устата и носот, 40 мл

FREZYDERM Baby Периорален крем против иритации во пределот на устата и носот, 40 мл
519,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
030804C
favorite_border

Опис на производот

  • Крем за бебиња за нега и заштита на кожата околу устата и носот
  • Специјална нега при иритации предизвикани од употреба на цуцли
  • Од раѓање
  • Брзо олеснување без употреба на лекови
  • Дерматолошки тестирано
  • Не содржи парабени, бои и парфем

Крем за лице со растителни активни состојки и пребиотици за ублажување на иритација, црвенило, сувост и лупење на кожата околу устата и носот предизвикани од употреба на цуцли и често бришење на носот.

Со глициризин, ним, алфа-бисаболол, масло од невен, екстракт од магнолија, пантенол.

Пакување: 40 мл

Содржина

Состав: вода, дикаприлил карбонат, ксилитол, цетеарил алкохол, пантенол, каприлик/каприк триглицериди, масло од семе од бабасу палма, глицерил бехенат, метилпропанедиол, алфа глукан олигосахарид, дискроб фосфат, екстракт од семе од слива, масло од сончогледово семе, инулин лаурил карбамат, токоферил ацетат, екстракт од невен, екстракт од кора на магнолија, екстракт од лист од ним, екстракт од квасец, бисаболол, моноамониум глициризинат, глицерол, левулинска киселина, натриум левулинат, тетранатриум глутамат диацетат, каприлил гликол, магнезиум алуминиум соликат, цетеарил глукозид, сорбитански стеарат, фенилпропанол, ксантан гума.

Употреба: нанесете со чист прст најмалку два пати во текот на денот.
За надворешна употреба.
Безбедно доколку се голтне.
После првото отварање да се користи до 12 месеци.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се