FREZYDERM Течност за интимна хигиена и заштита, 200 мл

Frezyderm Intime Area Liquide gel za intimna higiena
FREZYDERM Течност за интимна хигиена и заштита, 200 мл
459,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
030816C
favorite_border

Опис на производот

  • Секојдневна хигиена и заштита од иритации и инфекции
  • Дерматолошки тестиран
  • Не содржи парабени
  • Безбеден за употреба за време на бременост и доење
  • Со рН вредност 4.0
  • Со CM-глукан и ехинацеа

Секојдневна нега во репродуктивната возраст што овозможува нежно чистење и заштита.

Наменето за топична сувост, лош мирис за време на бременоста и менструалниот циклус, по пливање или во согласност со упатствата на вашиот лекар.

Пакување: 200 мл.

Содржина

Состав: aqua, lauryl glucoside, sodium Laureth sulfate, Cocamidopropyl betaine, Echinacea Purpurea extract, Aloe Barbadensis leaf extract, coco-glucoside, sodium PCA, sodium carboxymethyl beta-glucan, allantoin, panthenol, levulinic acid, anisic acid, ascorbic acid, citric acid, niacinamide, anisic acid, citric acid, sodium lactate, urea, fructose, glycerin, glyceryl oleate, Disodium Undecylenamido MEA-sulfosuccinate, glycine, inositol, lactic acid, sodium benzoate, sodium sulfite, PEG-40 hydrogenated castor oil, polyquaternium-7, PPG-26-Buteth-26, sodium caproyl/lauroyl lactyl lactate, sodium hydroxide, potassium sorbate, disodium EDTA, Parfum, Hexyl Cinnamal.

Употреба: нанесете на влажна кожа и тријте нежно. Исплакнете со вода. Да се избегнува користење сунѓер. За надворешна употреба.

После првото отварање да се користи до 12 месеци.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се