GALAFARM Парафинско масло во капки, 10 мл

Galafarm-PARAFINSKO MASLO 10 ml
GALAFARM Парафинско масло во капки, 10 мл
40,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
011533C
favorite_border

Опис на производот

  • Емолиент, лубрикантен лаксатив
  • Парафинско масло за тврда столица
  • Се употребува и при зголемен стврднат церумен (слушна кал) во ушите

Лаксативното дејство на парафинското масло се рефлектира во механичкото дејство на дигестивниот тракт.  Лесно минува низ цревата. Спаѓа во групата на лизгачки лаксативи.
Стигнува до дебелото црево, каде прво ја омекнува столицата, а потоа го забрзува нивното празнење.

Не е секогаш практично да се користи, бидејќи може да доведе до неконтролирано празнење. Затоа, се препорачува да се земе парафинско масло за варење најмалку 2 часа пред спиење.

Пакување: 10 мл

Содржина

Дозирање

Најдобро е да се зема 1 лажица пред спиење, 2-3 дена. Дејството започнува по 6 до 8 часа.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се