GALENIKA Бевиплекс Б (б-комплекс), 30 филм обложени таблети

GALENIKA Бевиплекс Б (б-комплекс), 30 филм обложени таблети
119,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
008406C
favorite_border

Опис на производот

Бевиплекс Б филм обложените таблети се наменети за:

  • Деца за правилен раст и развој
  • Лица со зголемена потреба за витамини од групата Б (редуквиони диети, диети богати со јаглени хидрати, рековалесценти, акутни и хронични заболувања)
  • Лица изложени на тешки физички и психички напори (спортисти, ученици)
  • Лица после долга употреба на антибиотици

Пакување: 30 филм обложени таблети

Содржина

Состав

  1 филм обложена таблета %НРВ* 100 г производ
Витамин Б1 3,0 мг 273 1,6 г
Витамин Б2 3,4 мг 243 1,9 г
Витамин Б6 2,0 мг 143 1,1 г
Пантотенска киселина 5,0 мг 83 2,7 г
Витамин Б12 1,0 мкг 40 549,0 мкг
Ниацин 25,0 мг 156 13,7 г

%НРВ* - нутритивна референтна вредност

  • Состојки: средства за зголемување на волуменот: микрокристална целулоза, средство против згрутчување: калциум хидрогенфосфат, никотинамид
  • Стабилизатори: поливинилпиролидон
  • Средство за зголемување на волумен: вкрстено врзана натриум карбоксиметилцелулоза
  • Калциум - Д - пантотенат, тиамин мононитрат, рибофлавин, пиридоксин хидрохлорид
  • Стабилизатори: поливинил алкохол, магнезиум стеарат, цијанокобаламин
  • Згуснувач - макрогол, боја -  Е 172, средство за глазирање - шелак, талак, боја - Е 171, стабилизатор - полисорбат 80, рицинусово масло.

Дозирање: возрасни и деца над 12 години, една таблета на ден со чаша вода. Препорачаната дневна доза не смее да се надминува.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се