GALENIKA Химорал 30 таблети

GALENIKA Химорал 30 таблети
330,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Категорија
Бренд
Шифра
008123C
favorite_border

Опис на производот

Протеолитичките ензими, трипсин и химотрипсин во Химорал гастрорезистентните таблети имаат специфична каталитичка активност на ендопептидазата и естеразата. По навлегувањето во крвотокот ензимската активност на трипсинот и химотрипсинот е инхибирана. Благодарение на реверзибилноста на инхибицијата, трипсинот и химотрипсинот повторно ја постигнуваат својата ензимска активност, по излегување од крвотокот, во зона на пропустливи или отворени крвни садови. На тој начин, во просторот вон крвните садови, доаѓа до ослободување на трипсин и химотрипсин и нивната ензимска активност.

Се користи при: оток и крварење, при нарушен проток на крв и лимфна течност, во воспалителни процеси на горниот респираторен систем (густа секреција на бронхиите, тешко кашлање).

Пакување: 30 таблети

Содржина

Употреба: таблетите се земаат исклучиво на празен желудник, односно 1 час пред оброк.

Возрасни: 3 x 2 таблети на ден; откако ќе се постигне подобрување, дозата може да се намали на 2 x 2 таблети на ден.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се