GALENIKA VITUP Беби Д3+ДХА Омега, 30 капсули

Galenika VITUP® BABY D3 30 DHA Omega 30 twist-off vitamin
GALENIKA VITUP Беби Д3+ДХА Омега, 30 капсули
414,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
053796C
favorite_border

Опис на производот

Vitup®D3+DHA е диететски производ кој содржи комбинација од витамин Д3 и на докосахексаеноична киселина (ДХА) во оптимална доза за употреба кај деца од 8-ми ден од животот до навршени 3 месеци за превенција на состојби предизвикани од недостаток на овие витамини кај новороденчињата. Витаминот Д3 и докосахексаеноичната киселина (DHA) играат важна улога во здравиот развој на новороденчиња и деца, па во нивниот случај има потенцијално сериозни последици по здравјето на децата.

Vitup®D3+DHA Омега ја обезбедува препорачаната дневна доза на витамин Д3 и ДХА и на тој начин помага за:

  • Развој на мозокот, когнитивни и ментални функции
  • Развој на видот и визуелна острина
  • Нормална минерализација на коските, развој и раст на забите и коските

Пакување: 30 twist-off капсули

Содржина

Состав: 1 twist-off капсула содржи:

Витамин Д3 (холекалциферол) 10 мкг
Масло од видот микроалги Schizochytrium 250.5 мг
Докозахексаенска киселина (ДХА) 100 мг

 

Употреба: 1 капсула на ден, од 8-ми ден по раѓањето до крајот на 3-тата година.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се