GARNIER Ambre Solaire Sensitive Expert+ Крема за заштита од сонце со СПФ50+, 200 мл

GARNIER Ambre Solaire Sensitive Expert+ Крема за заштита од сонце со СПФ50+, 200 мл
599,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
053240C
favorite_border

Опис на производот

Garnier Ambre Solaire Sensitive expert+

  • Крема за заштита од сонце со многу висок заштитен фактор 50+
  • Погодно за светла кожа, чувствителна и нетолерантна на сонце
  • Без мириси
  • Со УВА и УВБ заштита
  • Хипоалергено
  • За лице и тело

Sensitive Expert + производите се специјално развиени за чувствителна и нетолерантна кожа на сонце. Тие штитат од УВА и УВБ зраците, со цел да спречат изгореници од сонце и долгорочно оштетување на кожата.

*Еко картонско пакување со 48% помалку пластика.

Пакување: 200 мл

Содржина

Начин на употреба:

Прекумерното изложување на сонце претставува сериозен ризик по здравјето. Не останувајте предолго време на сонце, иако користите производи за заштита од сонце, бидејќи тие не обезбедуваат 100% заштита. Пред изложување на сонце се нанесува во доволна количина.

Мерки на претпазливост:

Не ги изложувајте бебињата и малите деца на сонце. Користете заштитна облека (шапка, очила, маичка). Повторувајте го нанесувањето често, особено по пливање, потење или бришење. Избегнувајте го пределот околу очите. Во случај на контакт со очите, веднаш исплакнете ги со многу вода.

Избегнувајте контакт со облека.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се