GARNIER Skin Naturals Мицеларна млечна вода, 400 мл

GARNIER Skin Naturals Мицеларна млечна вода, 400 мл
261,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
047813C
favorite_border

Опис на производот

По прв пат, Garnier ги комбинира ефикасноста и свежината на мицеларната вода за чистење со млечна текстура за хидратација и удобност.

Мицеларната млечна вода за чистење е лесен начин за отстранување на шминката, чистење, хидратација и удобност на кожата, во еден чекор, без плакнење. Ја хидрира и смирува сувата и чувствителна кожа, оставајќи пријатно чувство.

Кожата е совршено чиста, хидрирана и без мрсни траги.

Дерматолошки и офталмолошки тестирано.

Пакување: 400 мл

Содржина

Состав: Aqua / Water, Propanediol, Glycerin, Isopropyl Myristate, Polysorbate 20, Betaine Sodium, Polyacrylate, Citric Acid, Xanthan Gum, Panthenol, Acrylates, Copolymer, Phenoxyethanol, Myrtrimonium Bromide (F.I.L. B22915).

Употреба: со помош на памукче за лице, нанесете на лице, очи и усни. Нема потреба од плакнење.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се