GARNIER Skin Naturals Витамин Ц лист-маска за лице, 28 г

garnier skin naturals vitamin c sheet mask super hydrating + brightening milky serum with hyaluronic acid maska za lice za osvetluvanje so hijaluronska kiselina
GARNIER Skin Naturals Витамин Ц лист-маска за лице, 28 г
108,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
052549C
favorite_border

Опис на производот

Поради дехидрираност, Вашата кожа изгледа уморно, а тенот неизедначен?

Маска за лице во марамица со витамин Ц** за супер хидратација + осветлувачки млечен серум за уморна и неизедначена кожа со витамин Ц + хијалуронска киселина.

  • Маската е еквивалентна на 1 шише серум***
  • Оваа маска на кожата и овозможува интензивна хидратација за само 15 минути

После една недела**** кожата е помека и изгледа ревитализирано и свежо.

*Без состојки или споредни производи од животинско потекло. **Дериват на витамин Ц. ***Врз основа на количина серум од 28 мл.

Нето-тежина: 28 г

Содржина

Употреба:

  1. Извадете ја маската од пакувањето. Ставете ја на исчистено лице и прилагодете ја на контурите на вашето лице.
  2. Оставете да делува 15 минути, а потоа отстранете ја маската.
  3. Нежно масирајте или употребете памук за да го отстраните вишокот.

 

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се