GEROVITAL H3 Hyaluron C Ампули со 2% хијалуронска киселина и витамин Ц, 10 ампули

GEROVITAL H3 Hyaluron C Ампули со 2% хијалуронска киселина и витамин Ц, 10 ампули
471,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
046625C
favorite_border

Во моментов услугата за достава е достапна само во град Скопје

Опис на производот

  • Дерматолошки тестирано
  • Ампулите содржат серум богат со чиста и липозомална хијалуронска киселина и витамин Ц, состојки со хидратантно дејство за измазнување на брчките и антиоксидативни ефекти, кои овомзожуваат пополнување и измазнување на брчките одвнатре и ги спречуваат несаканите ефекти од предвременото стареење на кожата
  • Чистата хијалуронска киселина придонесува за зголемување на количината на вода во последниот слој од епидермисот и ја намалува трансепидермалната загуба на вода
  • Липозомите со хијалуронска киселина се апсорбираат во кожата и обезбедуваат хидратација на ниво на дермисот
  • Витаминот Ц е силен антиоксиданс

Пакување: 10 ампули х 2 мл

Содржина

Состав: вода, глицерин, пропанедиол, лецитин, натриум хијалуронат, екстракт од Chondrus crispus, карбомер, феноксиетанол, етилхексилглицерин, ППГ-26-бутет-26, ПЕГ-40 хидрогенирано рицинусово масло, 3-0-етил аскорбинска киселина, натриум цитрат, лимонска киселина. Да се чува на температура 15-25°С. Да не се користи после датумот на рокот на употреба наведен на пакувањето.

Употреба: Исцедете го целиот серум во долниот дел од ампулата. Пред да ја скршите, за да ги заштитите рацете, замотајте ја ампулата со салфетка.

Содржината на ампулата истурете ја во дланката и нанесете ја на чиста кожа со нежна масажа. Целата содржина на ампулата е наменета за една употреба.

Откако серумот ќе се апсорбира, нанесете го вашиот дневен крем.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се