GEROVITAL H3 Hyaluron C Дневен крем против брчки, 50 мл

GEROVITAL H3 Hyaluron C Дневен крем против брчки, 50 мл
492,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
045281C
favorite_border

Опис на производот

GEROVITAL® H3 HYALURON C Дневен крем против брчки

  • Дерматолошки тестирано
  • 1% хијалуронска киселина и витамин Ц
  • За лице, врат и деколте

Ова е крем богат со чиста и липозомална хијалуронска киселина, ниацинамид и витамин Ц, состојки со хидратантни и антиоксидативни ефекти и ефекти против појава на брчки, кои обезбедуваат пополнување и измазнување на брчките одвнатре и спречување на несаканите ефекти од предвременото стареење на кожата. Чистата хијалуронска киселина има интензивни ефекти на хидратација, придонесувајќи за обновување на резервите на вода на кожата и намалување на трансепидермалната загуба на вода. Липозомите со хијалуронска киселина навлегуваат во заштитната бариера на кожата и обезбедуваат хидратација во дермисот. Витаминот Ц и ниацинамидот го стимулираат производството на колаген, а кожата станува поцврста и поеластична. Витаминот Е се бори против факторите со штетно дејство на кожата, ги неутрализира слободните радикали и обезбедува брза регенерација на кожата.

Пакување: 50 мл

Содржина

Состав: вода, глицерин, глицерил стеарат, цетеарил алкохол, глицин соја масло, сквален, ниацинамид, ундекан, масло од семе од Plukenetia Volubilis, дипалмитол хидроксипролин, феноксиетанол, хидроксиетил акрилат/натриум акрилоилдиметил таурат кополимер, тридекан, цетеарет-22, токоферил ацетат, изохексадекан, натриум хијалуронат, шеа путер, парфем, полисорбат 60, пропанедиол, етилхексилглицерин, тетранатриум ЕДТА, ВНА, аскорбил тетраизопалмитат, гликозил керамиди, пентилен гликол, лецитин, карбомер, натриум хидроксид, екстракт од ирски мов.

Употреба: се нанесува секој ден на чиста кожа, со лесна масажа.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се