GOOD NATURE Healthy Blood Pressure* Филтер чај за нормален крвен притисок, 20 кесички

ALKALOID GOOD NATURE Blood Pressure health tea medicinski caj krven pokacen pritisok
GOOD NATURE Healthy Blood Pressure* Филтер чај за нормален крвен притисок, 20 кесички
88,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
054101C
favorite_border

Опис на производот

Билките глог и имела имаат улога во одржување на нормален крвен притисок.

Нето-тежина: 20 х 1.5 г

Содржина

Состав: имела 25%, лист и цвет од глог 20%, плод од шипка, коњски опаш, лист од маточина, корен од валеријана и плод од глог.

Приготвување: 1 филтер кесичка се прелива со 250 мл свежо зовриена вода. Се остава да отстои 10 минути во покриен сад, а потоа кесичката се отстранува.

Производот може да се консумира до три пати на ден. Се препорачува производот да се користи 5 последователни денови, по што би следувала пауза од два дена. Циклусот се повторува.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се