GOOD NATURE Зелен филтер чај со мед и лимон, 20 кесички

GOOD NATURE Зелен филтер чај со мед и лимон, 20 кесички
83,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
013653C
favorite_border

Опис на производот

Популарното дуо од мед и лимон, вметнато во прегратките на ливчињата на зелениот чај, создава чудесно вкусна и ароматична напивка. Особено се вклопува во миговите на нежност, кои оставаат незаборавни спомени.

Нето-тежина: 20 х 2 г

Содржина

Состав: лист од зелен чај 60%, сладок корен, ароми мед и лимон 16%, лимонска киселина.

Начин на употреба: една филтер кесичка се прелева со 150 мл претходно зовриена и оладена вода на околу 80°C и се остава да отстои 3 до 5 минути.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се