GULLON Bio Organic Digestiv Органски бисквити со житарки и чиа семе 270 г

GULLON Bio Organic Digestiv Органски бисквити со житарки и чиа семе 270 г
179,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
047861C
favorite_border

Опис на производот

  • Производот не содржи млеко и соја
  • Погодно за вегетаријанци
  • Богати со влакна
  • Сончогледово масло со висока содржина на олеинска киселина

Нето-тежина: 270 г

Содржина

Состојки: жита 60% (овесни снегулки*, пченично брашно*, интегрални 'ржани снегулки*, интегрално пченично брашно*), растително масло (сончогледово масло со висока  содржина на олеинска киселина) 14%*, шеќер*, гликозен и фруктозен сируп*, чиа семе 5%*, средство за нараснување (натриум хидроген карбонат и амониум хидроген карбонат), сол, цимет*, антиоксидант (екстракт богат со токоферол).

*состојки од огранско производство.

Пакувањето содржи околу 19 бисквити, секое по 14,25 г.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се