GULLON Bio Organic Органски мини колачиња со чоколадни парченца, 75 г

GULLON Bio Organic Органски мини колачиња со чоколадни парченца, 75 г
65,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
047864C
favorite_border

Опис на производот

  • Органски мини колачиња со чоколадни парченца
  • Погодно за вегетаријанци
  • Содржи сончогледово масло со висока содржина на олеинска киселина

Пакување: 75 г

Содржина

Состав: пченично брашно*, чоколадни парченца 25% (какао маса, шеќер, путер од какао, емулгатор (сончогледов лецитин)), растително масло (сончогледово масло со висока содржина на олеинска киселина) 16%*, шеќер*, гликозен и фруктозен шеќер*, сол, средство за нараснување (натриум хидроген карбонат, амониум хидроген карбонат), природен вкус, антиоксидант (екстракт богат со токоферол).

*состојки од органско производство

Производот може да содржи траги од јатки, млеко и соја.

Нутритивни вредности на 100 г производ:

Енергетска вредност 2105 kJ/503kcal

Масти

од кои заситени

24 г

6 г

Јаглехидрати

од кои шеќери

63 г

27 г

Влакна 4.6 г
Протеини 6.4 г
Сол 0.65 г

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се