HEDERA VITA Anti-Spots Тоник за лице за сите типови кожа, 150 мл

HEDERA VITA Anti-Spots Тоник за лице за сите типови кожа, 150 мл
289,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
052237C
favorite_border

Опис на производот

Нежно ја чисти кожата, отстранувајќи ги нечистотиите и вишокот на себум од порите.

Поради својот специфичен состав, збогатен со масло од јојоба и сончоглед и екстракт од алое, кои ја штитат кожата од сушење и екстракт од цвет од камилица, кој делува смирувачки на кожата, овој благ тоник е наменет за сите типови кожа, особено за кожа склона кон акни.  

  • Нежно ја чисти и храни кожата 
  • Порите се чисти и пофини 
  • Ја заштитува кожата од надворешни влијанија
  • Ја освежува кожата
  • Го подготвува лицето за нанесување на кремот

Пакување: 150 мл

Содржина

Состав: Aqua, Citrus Nobilis Fruit Extract, Sodium Cocoyl Glutamate, Alcohol, Jojoba Oil Glycereth-8 Esters, Sunflower Seed Oil Glycereth-8 Esters, Aloe Barbadensis Extract, Chamomilla Recutita Flower Extract, Benzyl Alcohol, Polysorbate 20, Potassium Sorbate, Dehydroacetic Acid, Parfum.

Употреба: нанесете го тоникот на кожата со памукче за лице и исчистете го лицето, вратот и деколтето. Постапката повторувајте ја два пати на ден, наутро и навечер. Потоа нанесете заштитна крема.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се