HEDERA VITA Anti-Spots Тоник за проблематична кожа склона кон акни, 150 мл

HEDERA VITA Anti-Spots Тоник за проблематична кожа склона кон акни, 150 мл
289,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
052236C
favorite_border

Опис на производот

Тоник за чистење на лице е наменет за чистење на кожата која е претерано масна и склона кон акни.

Тоникот содржи избрани состојки кои помагаат во заштита од несовршености: екстрактот од крајбрежна кора од бор ја штити кожата од слободните радикали, екстрактот од цинк и дабова кора помагаат да се намали прекумерната маснотија на кожата, додека етеричното масло од чајно дрво го намалува создавањето на митесери и флеки.

Алантоинот делува благотворно на кожата, а благодарение на омекнувачките својства на маслото од памучно семе и екстрактот од алое, кожата е заштитена од сушење.

Го отстранува вишокот на себум и темелно ја чисти масната кожа, порите се чистат, ја штити кожата од надворешни влијанија, ја освежува кожата.

Пакување: 150 мл

Содржина

Состав: Aqua, Citrus Nobilis Fruit Extract, Sodium Cocoyl Glutamate, Alcohol, Aloe Barbadensis Extract, Cotton Seeed Oil Glycereth-8 Esters, Quercus Bark Extract, Diglycerin, Pinus Pinaster Bark Extract, Phenoxyethanol, Polysorbate-20, Zinc PCA, Melaleuca Alternifolia Leaf Oil, Parfum, Allantoin, Potassium Sorbate, Citric Acid, Ethylhexylglicerin.

Употреба: нанесете го тоникот на кожата со памукче за лице и исчистете го лицето, вратот и деколтето. Постапката повторувајте ја два пати на ден, наутро и навечер. Потоа нанесете заштитна крема.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се