HEDERA VITA Крем за раце - лаванда, 100 мл

HEDERA VITA Крем за раце - лаванда, 100 мл
149,00 ден.
104,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
052239C
favorite_border

Опис на производот

Кремот за раце со маслиново масло и витамин Е и обезбедува на кожата интензивна нега и заштита од сушење. Збогатен со шеа путер, пантенол и кератин, ќе ја направи кожата мека и мазна на допир.

Мирисната нота на лаванда ја остава кожата пријатно и дискретно миризлива и свежа во текот на целиот ден.

Пакување: 100 мл

Содржина

Состав: Aqua, Ethylhexyl Stearate, Glyceryl Stearate Citrate, Butyrospermum Parkii Butter, Palmitic/Stearic Triglyceride, Diglycerin, Cetearyl Alcohol, Triisostearin, Panthenol, Olea Europaea Fruit Oil, Tocopheryl Acetate, Phenoxyethanol, Melaleuca Alternifolia Leaf Oil, Lavandula Angustifolia Oil, Hydrolyzed Keratin, Arginine, Parfum, Carbomer, Triethanolamine, Ethylhexylglycerin, Cyamopsis Tetragonoloba Gum, Xanthan Gum, Tetrasodium EDTA.

Употреба: нанесете ја кремата на чиста и сува кожа на раката, секој пат после миење или пред изложување на негативни надворешни влијанија (ветер, топлина, влага).

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се