HIPP 1 Почетна формула за доенчиња 0-6 м, 300 г

hipp organic infant milk 1 pocetna formula za doencinja
HIPP 1 Почетна формула за доенчиња 0-6 м, 300 г
473,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Атрибути
Шифра
002595C
favorite_border

Опис на производот

  • Почетна формула за доенчиња во првите 6 месеци од животот.
  • Со органско млеко кое не содржи генетски модифицирани супстанции во согласност со Органските директиви на ЕУ
  • Со LCP-долга верига на полинезаситени масни киселини (Омега 3,6 масни киселини) важни за правилен развој на доенчињата во првите месеци од животот
  • Со пробиотик - Lactobacillus млечно кисели култури, првенствено изолирани од мајчиното млеко
  • Со пребиотски влакна (Галактоолигосахариди) добиени од лактоза
  • Заедничкото дејство на пребиотикот и пробиотикот го поттикнува растот и развојот на позитивната цревна флора.
  • Без глутен
  • Лесно сварливо
  • Омега 3 важни за мозокот и нервните клетки

Пакување: 300 г

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се