HIPP 2 Последователна формула за доенчиња 6+, 300 г

HIPP 2 Последователна формула за доенчиња 6+, 300 г
473,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Атрибути
Шифра
002596C
favorite_border

Опис на производот

  • Последователна формула за доенчиња после 6 месеци.
  • Со органско млеко кое не содржи Генетски Модифицирани Супстанции во согласност со Органските директиви на ЕУ.
  • Збогатено со со сите витамини и минерали, железо, магнезиум (има важна улога во остеогенезата) витамин Д - за поефикасна апсорпција на калциумот од млекото.
  • Без глутен
  • Лесно сварливо
  • Омега 3 важни за мозокот и нервните клетки

Пакување: 300 г

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се