HOLLE Croco Coco Органско пире - јаболко, манго, кокос (8+ месеци) 100 г

HOLLE Croco Coco Органско пире - јаболко, манго, кокос (8+ месеци) 100 г
65,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
045505C
favorite_border

Опис на производот

  • Органски сертифициран производ
  • Со Demeter квалитет
  • Без додадени шеќери
  • Содржи природни шеќери
  • 100% овошје
  • Органско овошно пире за бебиња од 8 месеци

Нето-тежина: 100 г.

Содржина

Состојки: јаболко* 80%, манго* 12%, кокосово млеко** 8% (екстракт од кокос, вода).

  • *од биодинамичко производство
  • **од органско производство

Подготовка: давајте го пирето со лажичка. Откако ќе се отвори треба да се чува во фрижидер и да се употреби во рок од 2 дена.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се