HOLLE Органска интегрална млечна каша со банана (6+ месеци) 250 г

HOLLE Органска интегрална млечна каша со банана (6+ месеци) 250 г
199,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
035630C
favorite_border

Опис на производот

  • Од 6 месеци
  • Преработена храна на житна основа, со додаток на производи со висок процент на протеини
  • За добра ноќ
  • Органски сертифициран производ
  • Содржи глутен
  • Без додадени шеќери
  • Содржи природни шеќери

Органската млечна каша со банана е направена од 99% органски одгледувани состојки. Произведена е од интегрална пченица, органско растително масло и органско млеко од крави израснати во нивната природна средина. Органската млечна каша со банана е незасладена и лесно се подготвува.

Нето-тежина: 250 г

Содржина

Подготовка: Зовријте 130 мл вода и потоа изладете на температура од околу 50°С. Ставете ја водата во чинија и додадете околу 40 г органска млечна каша со банана (околу 4-5 лажици). Мешајте и оставете да се олади на температура од околу 37°С.

Напомена: За секој оброк подготвувајте свежа храна. Не го оставајте остатокот од храна за следниот оброк. Ве молиме во тек на подготовката на храната да се придржувате на упатството. Да не се дава на бебиња под 6 месеци наместо мајчино млеко. Идеално како вечерен оброк.

Состојки: Demeter интегрално пченично брашно** 34%, сурутка во прав* делумно деминерализирана 21%, обезмастено млеко во прав* 16.2%, палмино масло*, дехидрирана пулпа од банана* 8,5%, малтодекстрин*, калциум карбонат, витамин А, тиамин, витамин Д.

  • *од органско производство
  • **од биодинамичко производство

Кога ќе се отвори да се употреби во рок од 2 недели. Пакувано во заштитена атмосфера.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се