HOLLE Органска каша - јаболко и круша (5+ месеци) 190 г

HOLLE apple & pear, 5 months organska kasa za bebe jabolko i krusa
HOLLE Органска каша - јаболко и круша (5+ месеци) 190 г
80,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
034204C
favorite_border

Опис на производот

  • Од 5+ месеци
  • Органски сертифициран производ
  • Со Demeter квалитет
  • Не содржи глутен
  • Органско овошно пире од јаболко и круша
  • Детска храна за доенчиња и мали деца

Нето-тежина: 190 г

Содржина

Состојки: јаболка* 35%, круша* 29.5%, вода, концентрат од сок од јаболко** 6%, гриз од ориз**, концентрат од сок од лимон**.

  • *од биодинамичко производство
  • **од органско  производство

Подготовка: измешајте пред употреба. При воведување нова храна, започнете со мала количина, па потоа зголемете постепено. Откако ќе се отвори треба да се чува во фрижидер и да се употреби во рок од 2 дена.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се