HOLLE Органска каша - мешан зеленчук со ориз (8+ месеци), 220 г

HOLLE mixed vegetables with rice mesan zelencuk kasa za bebe
HOLLE Органска каша - мешан зеленчук со ориз (8+ месеци), 220 г
85,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
034290C
favorite_border

Опис на производот

  • Од 8+ месеци
  • Органски сертифициран производ
  • Со Demeter квалитет
  • Органско растително пире од мешан зеленчук со ориз
  • Детска храна за доенчиња и мали деца

Нето-тежина: 220 г

Содржина

Состојки: зеленчук (моркови** 41%, компири** 11%, спанаќ** 6,5%, пире од домати** 2%), вода, ориз** варен 12%, скроб*.

  • *од органско производство
  • **од биодинамичко производство

Нутритивен состав на 100 g производ: eнергетска вредност 143 kJ/34 kcal, масти 0,1 г од кои заситени 0,0 г, јаглехидрати 6,5 г од кои 2,0 г шеќери, протеини 1,0 г, сол 0,07 г, натриум 0,03 г.

Подготовка: отворете, загрејте и измешајте со 1 лажица масло. Внимавајте на температурата. Незагреаните остатоци може да се чуваат во фрижидер 2 дена. Следете ги внимателно упатствата за подготовка. Да се чува на ладно и суво место.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се