HOLLE Органска каша млечна со просо (6+ месеци) 250 г

HOLLE Органска каша млечна со просо (6+ месеци) 250 г
199,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
035629C
favorite_border

Опис на производот

  • Органска млечна каша со просо
  • Преработена храна на житна основа
  • Органска млечна каша со просо за бебиња почувајќи од 6 месеци
  • Органски сертифициран производ
  • Не содржи глутен
  • Без додадени шеќери
  • Содржи природни шеќери

Нето-тежина: 250 г

Содржина

Состојки: интегрално брашно од просо* 49%, обезмастено млеко во прав* 21%, растителни масла* (палмино масло*, сончогледово масло*, масло од репка*), малтодекстрин*, сурутка во прав* делумно деминерализирана 6%, слатка сурутка во прав* 6%, калциум карбонат, витамин А, витамин Д, тиамин.
*од органско производство.

Кога ќе се отвори да се употреби во рок од 3 недели.

Подготовка:

1. Зовријте 100 мл вода и потоа изладете на температура од околу 50°С.

2. Додадете 5 лажици (30 г) од млечната каша. Добро промешајте, оставете смесата да отстои и да се излади на телесна температура (37°С).

Важна напомена: Ве молиме во тек на подготовката на храната да се придржувате на упатството. За секој оброк подготвувајте свежа храна. Не го оставајте остатокот од храна за следниот оброк.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се