HOLLE Pear Pony Органско пире - круша, праска, малина со спелта (8+ месеци) 100 г

HOLLE Pear Pony Органско пире - круша, праска, малина со спелта (8+ месеци) 100 г
59,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
046553C
favorite_border

Опис на производот

  • Органски сертифициран производ
  • Со Demeter квалитет
  • Без додадени шеќери
  • Содржи природни шеќери
  • 97% овошје + житарки
  • Органско овошно пире за бебиња од 8 месеци

Нето-тежина: 100 г

Содржина

Состојки: круша* 67,5%, праска* 20%, малина** 10%, спелта пченица* 2,5%.

  • *од биодинамичко производство
  • **од органско производство

Подготовка:  Откако ќе се отвори треба да се чува во фрижидер и да се употреби во рок од 2 дена. Пакувано во заштитена атмосфера.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се