IBUTOP Крем 50 г

IBUTOP Крем 50 г
212,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
034985C
favorite_border

Опис на производот

Го намалува воспалението и делува аналгетски – ослободува од болка предизвикана од воспаление, отоци и температура.

Брзо се апсорбира во болното ткиво, го намалува воспалението и отокот и ја подобрува мобилноста многу брзо.

Ибутоп крем се употребува за локален третман на ревматска болка на коскеното и мускулното (мекото) ткиво, како и при третман на не-ревматска болка:

  • Мускулен ревматизам (ревматски третман на меките ткива)
  • Болни дегеративни состојби (артроза)
  • Ревматски воспалителни состојби на зглобовите и ‘рбетот (ревматски третман на коскеното ткиво)
  • Отоци или вопспаленија на мекото ткиво околу зглобовите (бурса, воспаление на тетиви, на обвивката на тетивите, лигаментите и на зглобните капсули)
  • Вкочанетост на рамената, мијалгија, лумбаго
  • Спортски и други случајни поврди на екстремитетите како што се акутни нагмечувања (хематоми), исчашување, истегнување и оптоварување

Пакување: 50 мл

Содржина

Состав: 1 г Ибутоп крем содржи 50 мг ибупрофен (5%) во масло/вода емулзија.

Помошни супстанции: метил-4-хидрокси бензоат-натриум, триглицериди, среден ланец, глицерол моностеара, макроголстеарат 1500,  макроголстеарат 5000,  пропилен гликол; ксантан гум; масло од лаванда,  нероли масло (масло од цветот на горчлив портокал), вода, прочистена.

Начин на употреба: за дермална употреба, за нанесување на кожа и постигнување локален ефект. Лесно се нанесува, брзо се впива во кожата и има пријатен мирис.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се