IMUNOGLUKAN Дефендил, 30 капсули

IMUNOGLUKAN Дефендил, 30 капсули
845,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
031857C
favorite_border

Опис на производот

Капсулите Defendyl-Imunoglukan P4H® се додаток во исхраната со Imunoglukan, витамин Ц и цинк, кои влијаат на работата на имунолошкиот систем.

  • За возрасни и деца над 7 години
  • За зајакнување на отпорноста пред и за време на сезоната на настинки
  • За зголемување на енергијата
  • Може да ги земате повеќе месеци без прекин
  • Може да ги земате истовремено со антибиотици и со други лекови
  • Мала капсула
  • Само еднаш дневно

Капсулите Defendyl-Imunoglukan P4H® им ги препорачуваме на сите кои често се разболуваат, брзо се заморуваат и се изложени на психички или физички стрес.

Пакување: 30 капсули

Содржина

Состав:

   

*ПДД

Imunoglukan® 100 мг  
Витамин Ц  (калциум Л-аскорбат) 60 мг 75%
Цинк (цинк цитрат) 5 мг 50%

средства против згрутчување (магнезиум стеарат и микрокристална целулоза), капсула (хидроксипропилметил целулоза), бои (комплекс хлорофилин-бакар, титан диоксид). Капсулата е од растително потекло.

Употреба: При ослабен имунолошки систем и превентивно за зајакнување на отпорноста земајте 1-2 капсули еднаш дневно, најмалку 2-3 месеци.

При зголемени потреби, барем првите 3 дена земајте по 3 капсули еднаш дневно, а потоа продолжете со 1 капсула дневно, додека не го потрошите пакувањето.

Капсулите не се за џвакање! Земајте ги со чаша вода и голтајте ги цели. Капсулата може и да се отвори и содржината да се истресе на лажичка. Со лажичката земете и течност, најдобро – овошен сок. Капсулите земајте ги на празен стомак, наутро, половина час пред појадокот или навечер, пред спиење.

Предупредување: Капсулите Defendyl-Imunoglukan P4H® не се погодни за деца до 3 години. Да се чуваат на места недостапни за деца! Чувајте ги на темно и суво место, на температура под +25°C.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се