INTERMED Хлорхексил екстра, течност за испирање на усната шуплина, 250 мл

CHLORHEXIL EXTRA mouthwash rastvor tecnost za usta
INTERMED Хлорхексил екстра, течност за испирање на усната шуплина, 250 мл
445,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Категорија
Бренд
Шифра
024359C
favorite_border

Опис на производот

 • Интензивна нега и заштита на усната шуплина
 • Моќна формула со три антимикробни агенси

Благодарение на единствената комбинација на три антимикробни агенси (Chlorhexidine, Triclosan и CPC) обезбедува силна и долготрајна антимикробна заштита, особено при хируршки интервенции и ставање на импланти. Исто така има ефективна заштита од иритација и воспаление. Се препорачува да се користи пред и по самата интервенција за исплакнување, за да се постигне повисоко ниво на стерилност и антимикробна заштита.

Индикации:

 • Дентални оперативни зафати
 • Импланти
 • Зафати на гингива
 • Максилофацијална хирургија
 • Воспаление на непце
 • Секојдневна примена за заштита од кариес и забни наслаги

Пакување: 250 мл

Содржина

Состав:

 • Chlorhexidine 0,20%
 • Triclosan 0,1%
 • CPC 0,05%
 • Екстракт од камилица

Начин на употреба: 2-3 пати на ден, усната шуплина се испира со 15 мл раствор, 30 до 60 секунди.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се