INTERMED Хлорхексил-Ф паста за заби 100 мл

CHLORHEXIL F toothpaste pasta za zabi
INTERMED Хлорхексил-Ф паста за заби 100 мл
415,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Категорија
Бренд
Шифра
024360C
favorite_border

Опис на производот

Chlorhexil-F e флуоридна паста за заби со антибактериски хлорхексидин. Нуди дневна грижа така што го уништува денталниот плак ги заштитува забите и ги зајакнува и зацврстува непцата.

Без SLS (натриум лаури сулфат) и абразивни средства.

Индикации:

  • Третман на гингивитис, парадентоза во комбинација со Chlorhexil 0,12% раствор за плакнење уста
  • Зацврстување на забната глеѓ, зацврстување на непца и намалување на гингивалното крварење

Пакување: 100 мл

Содржина

Состав:

  • Chlorhexidine 0,1%
  • Fluoride 0,1%
  • Растителни екстракти – (камилица, жалфија, миризлива смола, ратанија, петопрст, индиски јоргован)

Употреба: 2-3 пати на ден.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се