INTERNATIONAL HEALTH GE KIDS Моќни антиоксиданти за деца, 30 кесички

INTERNATIONAL HEALTH GE KIDS Моќни антиоксиданти за деца, 30 кесички
1.770,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Шифра
030435C
favorite_border

Опис на производот

Компекс од моќни антиоксиданти за подобар имунитет кај децата.

Комбинација на екстракт од реиши печурка, матичен млеч, ресвератрол, екстракт од шипка, бета глукан, ликопен и куркума. 

GE KIDS погоден е за деца од 4 години и постари, a се препорачува за:

  • Деца со ослабен имунолошки систем
  • Во случај на повторување на заразни болести
  • При честа примена на антибиотици
  • При воспалителни процеси
  • Деца склони на алергии

Пакување: 30 кесички

Содржина

Состав

Екстракт од реиши печурка 40 мг
Матичен млеч 40 мг
Ресвератол 10 мг
Екстракт од шипка 15 мг
Бета глукан 1,3/1,6-D 40 мг
Ликопен 10 мг
Куркума 15 мг

 

Употреба

  • 1-2 кесички дневно во 200 мл течност (вода, сок) во период до 2 месеци. За подолга употреба потребно е да се консултирате со лекар/педијатар/имунолог.
  • Граничниот производ не се препорачува на лица алергични на состојки наведени во составот, на деца помали од 2 години, на трудници и доилки. Исто така, не се препорачува на лица кои имаат трансплантирани органи и кои примаат имуносупресивна терапија. Лицата кои земаат антикоагулантна терапија пред да почнат со користење на GE KIDS, треба да се консултираат со својот лекар. Граничниот производ не е замена за балансирана исхрана. Граничниот производ не е наменет за дијагностика или лечење на болести. За повеќе информации Ве молиме да се консултирате со Вашиот лекар/фармацевт.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се