KLAIRS Freshly Juiced Витамин Е маска, 90 мл

KLAIRS Freshly Juiced Витамин Е маска, 90 мл
1.590,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
052060C
favorite_border

Опис на производот

Овој мултифункционален производ може да се користи како маска, ноќна маска или дневен навлажнувач. Богат е со витамин Е познат по својата антиоксидантна моќ. Тој ја осветлува кожата, ја подобрува нејзината состојба и ги спречува знаците на стареење. Ниацинамидот ги отстранува пигментираните дамки и го подобрува тенот.

Употребата на овој произод ја прави кожата, поцврста, поеластична, помазна, добро хидрирана и со порамномерен тен.

Има уникатна текстура која при нанесување се претвора во богата есенција и формира заштитен слој на кожата што ја задржува и одржува влагата најмалку 8 часа.

Користете го во текот на денот за да го спречите штетното дејство на слободните радикали и во текот на ноќта за намалување на брчките и регенерација на кожата.

  • Производот е вегански

Клучни состојки:

  • Витамин Е
  • Ниацинамид
  • Аденозин

Пакување: 90 мл

Содржина

Состав: вода, глицерин, бутилен гликол, токоферил ацетат, ниацинамид, натриум хијалуронат, карагенан, гелан гума, бетаин, алгин, манан, церамид NP, PEG-60 хидрогенирано рицинусово масло, акрилати/C10-30 алкил акрилат кросполимер, хлорофенесин, аргинин, етилхексилглицерин, екстракт од Centella asiatica, екстракт од плод од Rubus fruticosus (капина), екстракт од Salicornia herbacea, екстракт од Phragmites communis, аденозин, масло од Lavandula angustifolia (лаванда), масло од лист Eucalyptus globulus, масло од цвет од Pelargonium graveolens, масло од кора од Citrus limon (лимон), масло од кора од Citrus aurantium dulcis (портокал), масло од цвет од Cananga odorata, линалол, лимонен.

Употреба: по чистењето нанесете на кожата соодветна количина од производот и тапкајте нежно за да се апсорбира.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се