KLAIRS Midnight Blue Смирувачка маска, 22 г

KLAIRS Midnight Blue Смирувачка маска, 22 г
190,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
052062C
favorite_border

Опис на производот

Dear, Klairs Midnight Blue Calming Sheet Mask, e лист-маска која брзо ја разладува и смирува вжештената или иритираната кожа

Тоа е лист-маска со црна ткаенина која содржи бамбус и јаглен, потопена во богата смирувачка есенција. Благодарение на еритролот кој го содржи оваа есенција, маската ја смирува кожата и ја намалува температурата.

Самата ткаенина го спречува брзото испарување на есенцијата што овозможува таа да се апсорбира подолго време во кожата со што се зголемува нејзиното дејство.

Благодарение на екстрактот од азиска центела оваа маска има антиинфламаторно дејство. Ефикасна е и во прочистување на порите.

Погодна е за масна кожа, чувствителна кожа, иритирана кожа, кожа со проширени пори и вжештена кожа.

Клучни состојки:

  • Еритрол
  • Екстракт од центела
  • Екстракт од Salix alba (врба)

Пакување: 22 г

Содржина

Состав: вода, бутилен гликол, метилпропандиол, глицетет-26, 1,2-хександиол, екстракт од геанче од Salix alba (врба), глицерин, еритритол, бетаин, аргинин, карбомер, алантоин, етилхексилглицерин, полиглицерил-10 лаурат, пропандиол, глицерил акрилат/кополимер на акрилна киселина, карагенан, PVM/MA кополимер, динатриум EDTA, дикалиум глициризат, екстракт од Centella asiatica.

Употреба: ткаенината се поставува на чисто лице веднаш по миењето или по нанесувањето на тонер, со подесување на отворите за очите, носот и устата. Се остава да делува 20-30 минути, а потоа ткаенината се отстранува. Преостанатата есенција не се мие од лицето туку со нежни движења и нежно тапкање се помага да се впие целосно.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се