LA FINESTRA Органски азуки грав, 500 г

LA FINESTRA Органски азуки грав, 500 г
209,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Шифра
031533C
favorite_border

Опис на производот

  • Органски сертифициран производ
  • Органски азуки грав

Нето-тежина: 500 г

Содржина

Состојки: органски азуки грав.
*од органско производство

Може да содржи траги од соја, житарки кои содржат глутен, јаткасти плодови и сусам.
Да се чува на суво и темно место.

Начин на подготовка: прелијте го гравот со вода и оставете го да отстои 6-8 часа.
Потоа процедете, исплакнете и ставете во поголем сад со околу 1 л вода.

Оставете да се готви на тивок оган околу 45 минути, а потоа додадете маслиново масло, соја сос или гомасио.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се