LA ROCHE POSAY Lipikar Light Подарок сет со три производи за чувствителна кожа

LA ROCHE POSAY Lipikar baume light AP+M syndet, cicaplast baume B5+ cuvstvitelna koza set
LA ROCHE POSAY Lipikar Light Подарок сет со три производи за чувствителна кожа
1.885,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
054449C
favorite_border

Опис на производот

Со купување на Lipikar Baume Light AP+M 400 мл, добивате подарок Lipikar Syndet AP+ 100 мл и Cicaplast Baume B5 15 мл!

1. Чистење

 • LA ROCHE POSAY Lipikar Syndet AP+ Кремаст гел за миење за сува и иритирана кожа подложна кон атопија

За миење на телото кај бебиња, деца и возрасни со многу сува кожа.

Исто така погоден и за:

 • Чувствителна, многу сува, иритирана кожа склона кон чешање
 • Кожа склона кон атопија
 • Скалпот на главата и третманот на теменица кај бебињата.

Многу нежна формула за миење на телото збогатена со карите масло и ниацинамид, поврзана со Aqua Posae Filiformis, нова и исклучиво патентирана состојка која делува на детерминативните фактори на кожата склона кон атопија.

 • Без сапун, без мирис, без парабени

Моментално смирува. Ја зајакнува бариерата на кожата. Помага во одржувањето на рамнотежа на микробиомот.

2. Нега на кожата

 • LA ROCHE POSAY Lipikar AP+M Light Балсам за сува кожа

Балсам за тело и/или лице со тројно делување:

 1. Го смалува чувството на чешање
 2. Акутна состојба кај сува кожа
 3. Моментален смирувачки ефект

La Roche Posay e пионер во научните сознанија за Микробиомот, поддржувајќи ги истражувањата веќе 10 години. Микробиомот е невидлив екосистем на микро организми на кожата чија урамнотеженост помага кај оддржувањето на здравјето на кожата. Нова, ексклузивна AP+M технологија (Aqua Posae-Microrestyl) комбинирана со термалната вода која помага против иритација во формулата без мирис.

AP+ Balm од палетата Lipikar на лабораторијата LA ROCHE POSAY е специјално формулиран за чувствителна и кревка кожа. Ја враќа и стабилизира рамнотежата на микробиомот на кожата благодарение на Aqua Posae Filiformis, и со помош на неговата концентрирана формула на ниацинамид, помага да се намали чувството на чешање и да се ослободат врвовите на силна сувост.
Богат со шеа путер, овој мелем ја обновува и зачувува кожната бариера и длабоко ја хидрира.

 • LA ROCHE POSAY Cicaplast B5+ Балсам за обновување и регенерација на површинскиот слој на кожата

Овој смирувачки балсам, кој повеќекратно ја обновува кожата е посебно наменет за обнова на чувствителната кожа после иритативен дерматитис и епидермални промени благодарение на формулата што го комбинира пантенолот 5% со мадекасозидот во високо козметичка текстура.

 • Погоден за целото семејство: бебиња, деца и возрасни.
 • Сува иритирана кожа на возрасни, деца и бебиња (испукана кожа, сува кожа која се лушти...).
 • При чувство на горење на кожата кај возрасни.
 • Може да се нанесува на телото, лицето и усните.
 • Оптимална толеранција, погоден за чувствителна кожа.
 • Без парабени. Без мириси. Без ланолин. Не остава бели траги.

Комплетна формула за тројно дејство:

 • Оптимална обнова на кожата [мадекасозид] + [бакар - цинк - манган]
 • Смирување на сувите иритирани подрачја [пантенол]

Заштита на кожата [богата, хранлива текстура] + [Текстура која спречува формирање бактерии односно анти-бактериска текстура].

Пакување: 100 мл + 400 мл + 15 мл

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се