LA ROCHE POSAY Rosaliac AR Intense Крема за чувствителна кожа склона кон купероза, 40 мл

LA ROCHE POSAY Rosaliac AR Intense Крема за чувствителна кожа склона кон купероза, 40 мл
1.707,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
042738C
favorite_border

Опис на производот

Ефикасно дејство против враќање на црвенилото. За чувствителна, нежна кожа, склона кон купероза и појачано црвенило. Интензивен концентрат кој комбинира три активни супстанции за намалување на црвенилото со тоа што делува на самиот извор и спречува повторно појавување.

  • Интензивна нега
  • Го намалува локализираното црвенило
  • Немасен, освежувачки гел со течна текстура
  • Некомедогено
  • Хипоалергено
  • Поттикнува повлекување на локализирано црвенило и спречува повторна појава
  • Без конзерванси, парабени, алкохол, парфеми и бои

Иновација - амбофенол: моќен растителен екстракт со висока содржина на полифеноли што ги стеснува крвните садови и ги зајакнува нивните sидови. Невросензин како негувателна активна супстанција ја намалува појавата на црвенило. Термалната изворска вода на La Roche-Posay делува против иритација и ги чисти запушените пори. Херметичко пакување од новата генерација за високо прочистена формула. 

Пакување: 40 мл

Содржина

Состав: Aqua / Water, Glycerin, Isostearyl Neopentanoate, Butylene Glycol, Pentylene Glycol, Polysorbate 20, Tambourissa Trichophylla Leaf Extract, Glyceryl Acrylate/Acrylic Acid Copolymer, Dimethicone, Dimethiconol, Ammonium Polyacryldimethyltauramide / Ammonium Polyacryloyldimethyl Taurate, Disodium Edta, Acetyl Dipeptide-1 Cetyl Ester.

Употреба: да се нанесе наутро и навечер на проблематичните делови на кожата. За оптимален ефект се користи во комбинација со препаратите за нега на кожата ROSALIAC UV, кои ја хидрираат кожата и го намалуваат црвенилото.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се