LA ROCHE POSAY Rosaliac UV Riche Хидратантна крема против црвенило, 40 мл

LA ROCHE POSAY Rosaliac UV Riche anti-redness moisturizer hidratantna krema portiv crvenilo lice
LA ROCHE POSAY Rosaliac UV Riche Хидратантна крема против црвенило, 40 мл
1.509,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
054299C
favorite_border

Опис на производот

  • Хидратантна нега против црвенило која ја зајакнува кожата
  • Со термална вода La Roche Posay
  • УВБ/УВА - СПФ15
  • За сува и многу сува реактивна кожа

Долготрајно ја неутрализира причината за црвенило и интензивно ја смирува кожата. Повеќекратна заштита која ја зајакнува кожата и се бори против црвенилото секој ден. Витамините CG и Б3 помагаат да се отстрани појавата на црвенило. Системот на филтри Mexoryl XL ја штити кожата од УВ зраците, еден од факторите кои го влошуваат црвенилото. Збогатена со хидратантни состојки и термална вода La Roche Posay, со својства против иритација да помогне во интензивно смирување на кожата. Содржи оптички коректори за моментално изедначен изглед на тенот.

Пакување: 40 мл

Содржина

Состав: Aqua / Water, Glycerin Octocrylene, Diisopropyl Sebacate, Niacinamide, Butyrospermum Parkii, Butter / Shea Butter, Ethylhexyl Salicylate C30-45, Alkyl Dimethicone, Dimethicone Sucrose Tristearate, Petrolatum Butyl Methoxydibenzoymethane Cyclohexasiloxane Ammonium Polyacryldimethyltauramide / Ammonium Polyacyloydimethyl Taurate Sodium Citrate Methylsilanol/silicate Crosspolymer Drometrizole Trisiloxane Ascorbyl Glucoside Polysorbate 61 Peg-12 Dimethicone Dimethicol Caffeine Sodium Stearoyl Glutamate Disodium Edta Citric Acid Xanthan Gum Sodium Benzoate Phenoxyethanol Ci 19140 / Yellow 5 Ci 42090 / Blue 1.

Употреба: нанесувајте секојдневно на целото лице.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се