LA ROCHE POSAY Toleriane Dermallergo Крема за нега околу очи, 20 мл

LA ROCHE POSAY Toleriane Dermallergo Крема за нега околу очи, 20 мл
1.491,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
052995C
favorite_border

Опис на производот

Toleriane Dermallergo Eye Contour Sensitive Cream е крем флуид за нега на очите кој ја хидрира, заштитува и смирува областа на контурата на очите, а истовремено го намалува отокот.

Овој крем за очи е интензивен дерматолошки навлажнувач, тестиран на алергиска кожа. Погоден за чувствителни, лесно иритирачки контури на очите. Овој крем за очи е дизајниран за сува кожа поради неговата мазна, ултра лесна текстура за заштита на ултра чувствителната област на контурите на очите.

  • За кожа склона на алергии и егзема, или нетолерантна кожа
  • Погодно за лица кои носат контактни леќи
  • Со La Roche Posay изворска вода

Пакување: 20 мл

Содржина

Состав: aqua/water, glycerin, squalane, propanediol, butylene glycol, butyrospermum parkii butter / shea butter, pentylene glycol, niacinamide, dimethicone, polymethylsilsesquioxane, polysorbate 20, glyceryl acrylate / acrylic acid copolymer, dimethiconol, aluminumstarchoctenylsuccinate, ammonium polyacryldimethyltauramide / ammonium polyacryloyldimethyl taurate, disodiumedta, citric acid, acetyl dipeptide-1 cetyl ester (b166593/1).

Употреба: нанесете наутро и навечер на пределот околу очите, според техниката прикажана во внатрешноста на амбалажата.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се