LACALUT Sensitive Паста за заби, 75 мл + гратис четка

LACALUT SENSITIVE medicat toothpaste  toothbrush / medicinska pasta za zabi senzitiv + cetka
LACALUT Sensitive Паста за заби, 75 мл + гратис четка
171,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Категорија
Бренд
Шифра
053924C
favorite_border

Опис на производот

Двојно протективно дејство за активно намалување на болната пречувствителност на забите, благодарение на одличниот состав со 2 вида флуориди - органски и неоргански (олафлур и натриум флуорид), формирајќи заштитен слој на забните површини и брза репарација на оштетената глеѓ, правејќи ја цврста и отпорна на киселини.

Содржи хлорхексидин диглуконат со продолжено антибактериско дејство, и алуминиум лактат за зацврстување и добра кондиција на гингивата.

Содржина на флуор 1476 ppm.

Дејство кое ќе го почувствувате веднаш:

  • Забележливо ja зацврстува гингивата
  • Го спречува настанувањето на пародонтопатија
  • Го сопира крварењето
  • Делува антибактериски

Пакување: 75 мл

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се